We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
14.8°C
4.02 m/s
(+48) 602 80 82 80
Kalendarz Szczecin 25. September 2014

Hotel snów

Od 26 września zapraszamy do Teatru Polskiego na “Hotel Snów”. Spektakl w reżyserii Adama Opatowicza grany będzie już od jutra, o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.

Hotel snów w reżyserii Adama Opatowicza to spektakl-przypomnienie i spektakl-hołd dedykowany postaci Piotra Skrzyneckiego, założyciela i ducha sprawczego Piwnicy pod Baranami, legendarnego krakowskiego kabaretu. Związki Teatru Polskiego – a szczególnie kabaretu Czarny Kot Rudy – z Piwnicą pod Baranami są niezwykłe. Wielokrotnie gościł on na swoich deskach Artystów z Krakowa. Przez lata organizował poświęcone im (poprzez postać Wiesława Dymnego) Dymnalia. Tym, co połączyło oba kabarety było nie tylko opisywanie świata podobnymi metaforami, ale i po prostu najszczersza ludzka sympatia. Sam Piotr Skrzynecki mówił o Artystach Kota ‘Moje brylanty ze Szczecina’, a oni nie pozostawali mu dłużni. Nic dziwnego, że jego portret został umieszczony wśród patronów szczecińskiego kabaretu. Wszystkie te lata dzielenia garderób i scenicznych desek, artystycznych poszukiwań, przyjaźni, a w końcu tęsknoty, musiały zaowocować czymś większym. Tak narodziła się idea ‘Hotelu snów’, spektaklu uplecionego z wielkich przebojów Piwnicy, anegdot o jej Wielkich i – nie mniejszej – nostalgii za tym, co minione.

Reżyseria: Adam Opatowicz
Scenografia: Mariusz Napierała
Choreografia/ruch sceniczny: Paulina Andrzejewska
Data premiery: 2014-05-24

Obsada:
Olga Adamska
Katarzyna Bieschke
Dorota Chrulska
Elżbieta Donimirska
Sylwia Różycka
Katarzyna Sadowska
Marta Uszko
Piotr Bumaj
Filip Cembala
Michał Janicki
Sławomir Kołakowski
Mirosław Kupiec
Wiesław Orłowski
Jacek Piotrowski
Damian Sienkiewicz
Szymon Zychowicz

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
phone no.: (+48) 602 80 82 80

Data protection policy

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.