We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
22.1°C
3.58 m/s
(+48) 602 80 82 80
Kalendarz 24. July 2014

Jarmark Jakubowy

Od 24 do 27 lipca, już po raz szósty odbędzie się szczeciński Jarmark Jakubowy.

Jarmark Jakubowy to wyjątkowe wydarzenie, które z roku na rok nabiera siły i mocy. Łączy ze sobą dwa odległe światy: tradycję oraz współczesność. Program imprezy jest bardzo bogaty, tworzony tak, aby każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wydarzenie podzielone jest na cztery części: wydarzenia religijne, kupiectwo, edukację i kulturę.

Tradycję jarmarków towarzyszących odpustom jest bardzo odległa. Ma służyć pielgrzymom, którzy przybywają do świątyni i uczestniczą w wydarzeniach religijnych. To co się dzieję przed Katedrą ma dać odpoczynek, wytchnienie i posilenie.

Wydarzenia religijne

Odpust parafialny Pierwszej Świątyni Miasta, nad której patron św. Jakub Starszy, od ponad ośmiu wieków sprawuję opiekę nad naszym miastem. W ramach przygotowań głoszone są rekolekcje. W trakcie tych dni możemy uzyskać odpust zupełny.

Kupiectwo

Powstają specjalne miejsca, w których prezentowane będą regionalne wyroby kulinarne, rękodzieło, wyroby artystyczne.

Edukacja

Edukacja jest bardzo ważna na każdym etapie życia, najprzyjemniej jest jeśli można ją połączyć z zabawą.

Kultura

Ważne jest dla nas to, aby zapewnić gościom Jarmarku Jakubowego  możliwość rozwoju w wymiarze społecznym poprzez uczestniczenie w koncertach rozrywkowych, folkowych,  prezentowanie ciekawych zjawisk kulturalnych dla wszystkich grup wiekowych, uświadamianie o znaczeniu kultury w życiu człowieka, propagowanie wiedzy o kulturze.

Jak co roku dużą część programu artystycznego zajmowały będą występy zespołów folklorystycznych, które skoczną muzyką , pięknym śpiewem i barwnym wyglądem umilać będą nam czas .

 

Szczegóły: jarmarkjakubowy.pl

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
phone no.: (+48) 602 80 82 80

Data protection policy

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.