We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
22.7°C
3.58 m/s
(+48) 602 80 82 80
Kalendarz Szczecin 3. September 2014

Romeo i Julia 1939

Od czwartku zapraszamy do Teatru Polskiego, gdzie na deskach Dużej Sceny odegrany zostanie spektakl “Romeo i Julia 1939”.

Reżyser Grzegorz Suski o spektaklu: Spektakl Romeo i Julia 1939 Williama Szekspira przygotowywany w szczecińskim Teatrze Polskim jest przedstawieniem o miłości i nienawiści. O ile miłość, abyśmy w nią uwierzyli, nie potrzebuje żadnego kontekstu i obroni się swoją szczerością, oddaniem i zaangażowaniem, o tyle nienawiść, zdaniem twórców spektaklu winna być skanalizowana i skonkretyzowana. Nienawiść w naszym spektaklu to nienawiść do innego. Innych poglądów politycznych i religijnych, innej narodowości, koloru skóry i orientacji seksualnej. Akcję sztuki przenieśliśmy do wielokulturowej i wielowyznaniowej Polski roku 1939, na dwa tygodnie przed wybuchem II wojny światowej. Julia to Polka pochodzenia niemieckiego, a Romeo to rdzenny Polak. Gdy indoktrynowany nazizmem Tybalt wraca właśnie z Berlina, na drodze staje mu gej Merkucjo. Parys to oficer WP, niania Marta to prawosławna Polka z kresów wschodnich, natomiast aptekarz to Żyd. Ingerencja w tekst wybitnego dramatopisarza to zamiana mieczy i szpad na noże oraz Księcia na Burmistrza. Poza tym pozostajemy wierni tłumaczeniu Stanisława Barańczaka i z dbałością o wiersz pracujemy nad rzeczą, od której zaczyna się wszystko, także konflikty – słowem.(opis teatru)

Autor: William Szekspir
Reżyseria: Grzegorz Suski
Scenografia: Gabriela Mierzejewska, Jan Witek Terlikowski
Choreografia/ruch sceniczny: Grzegorz Suski
Data premiery: 2014-09-14

Obsada:
Karolina Chapko
Marta Uszko
Jakub Sokołowski
Katarzyna Sadowska
Sławomir Kołakowski
Lidia Jeziorska
Krzysztof Bauman
Jacek Polaczek
Małgorzata Iwańska
Dariusz Majchrzak
Damian Sienkiewicz
Piotr Bumaj
Filip Cembala
Jacek Piotrowski
Grzegorz Suski
Adam Dzieciniak
Michał Janicki
Wiesław Orłowski
Agnieszka Skawińska
Anna Nowacka
Magdalena Kwapis

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
phone no.: (+48) 602 80 82 80

Data protection policy

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.