We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
3.9°C
2.68 m/s
(+48) 602 80 82 80
Aktualności 5. July 2014

Marina Pogoń kontynuuje inwestycje

Jeszcze nie zakończyły się trwające prace, a już gospodarze Mariny Pogoń planują kolejne inwestycje. Jakie są dalsze plany rozwoju przystani przy ul. Przestrzennej 3?

Przypomnijmy, że jeszcze w przed tym sezonem do użytku żeglarzy oddane zostały trzy nowe pomosty. – Dzięki tym zmianom zwiększyliśmy pojemność naszej mariny o około 90 procent – mówi komandor mariny Marek Czaja. – Marina Pogoń może przyjąć teraz prawie trzysta jachtów. Zyskujemy zaufanie coraz większego grona żeglarzy. Prowadzone przez nas statystyki pokazują, że już w pierwszych tygodniach trwającego sezonu zanotowaliśmy ponad trzydziestoprocentowy wzrost frekwencji na naszym obiekcie w porównaniu z tymi samymi miesiącami z roku poprzedniego – dodaje Czaja.

Gospodarze szczecińskiej mariny podkreślają, że strzałem w dziesiątkę okazało się zainstalowanie nowego dźwigu do wodowania jachtów.
– Do końca czerwca z usług dźwigu skorzystało ponad sto jachtów. Co ważne sprzęt udostępnialiśmy nie tylko naszym rezydentom. Wodowaliśmy bowiem także jachty z innych przystani
– wyjaśnia Czaja.

Teraz, korzystając z kolejnej możliwości dofinansowania marin Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, SEJK Pogoń może liczyć na kolejne inwestycje. Pogoń czeka właśnie na pozytywne rozpatrzenie złożonego wniosku w ramach dofinansowanie projektów Konkurs nr RPOWZ/5.1.1/2014/1. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom finansowym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego marina przy ul. Przestrzennej 3 będzie jeszcze bardziej przyjazna żeglarzom.

W ramach tego dofinansowania Pogoń zamierza wybudować nowy bosmanat, w miejscu dotychczas istniejącego oraz zamontować nowe ogrodzenia przystani. Ponadto planuje także wykonanie placu postojowego od strony Regalicy o powierzchni 3500m2.

Już wkrótce obiekt wzbogaci się o nowy namiot, który będzie służył do organizacji działań i imprez promocyjnych na terenie mariny. Zakup namiotu zostanie dofinansowany w ramach Projektu “Zachodniopomorski Szlak Żeglarski – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” z udziałem środków POIG Działanie 6.4.

Nazwa projektu: Remont nabrzeża wschodniego oraz budowa falochronu i pomostów Portu Jachtowego Mariny „Pogoń” stanowiącego element infrastruktury Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Beneficjent: Stowarzyszenie Euro Jachtklub „Pogoń”

Regionalny Program miniWZ naklejka miniUE naklejka mini

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
phone no.: (+48) 602 80 82 80

Data protection policy

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.