We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
13.1°C
1.45 m/s
(+48) 602 80 82 80
Aktualności 17. Februar 2015

Nasza przystań promowana w Stolicy

Przez cztery dni – od 12 do 15 lutego w Warszawie odbywały się największe w Polsce targi sportów wodnych – Wiatr i Woda 2015. W stolicy nie zabrakło Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, który prezentował ofertę sieci marin z nasza przystanią włącznie.

Podczas imprezy organizatorzy gościli blisko 450 wystawców z Polski i zagranicy. Zaprezentowano blisko 120 jachtów, ribów i mnóstwo sprzętu dla amatorów sportów wodnych – jednym słowem w Centrum Handlowym przy ulicy Marsa w Warszawie nie brakowało niczego. Były prezentacje, nagrody dla żeglarzy, jachtów, rejsów i mnóstwo zwiedzających. Tym samym kilkudniowe targi w stolicy Polski skupiły całe środowisko związane nie tylko z żeglarstwem i branżą jachtową.

– To była świetna okazja to zaprezentowania naszej przystani w stolicy – mówi wicekomandor Pogoni Ryszard Szabela obecny na Targach Wiatr i Woda. – Co ciekawe spotkaliśmy sporo osób, które na naszej przystani trzymało jachty kilka lat temu. Teraz były pod wrażeniem tego jak zmienia się cały obiekt i jego zaplecze – dodaje Szabela.

Odwiedzający stoisko z materiałami Mariny Pogoń sporo pytali o możliwość wyczarterowania jachtów. Wielu z nich podkreślało dużą satysfakcję z wynajętych w naszej marinie jednostek firmy Perfekt Czarter w latach ubiegłych.

Temat rozwinięcia bazy czarterowej z prawdziwego zdarzenia na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim był jednym z tematów dyskusji podczas wielu spotkań, którzy odbyli w Warszawie przedstawiciele Związku Portów i Przystani Jachtowych oraz Mariny Pogoń.

– Z chęcią przyjmiemy w naszej przystani wszystkie firmy chcące rozwijać taką działalność – powtarza komandor Marek Czaja. – Jesteśmy gotowi przygotować dla każdej firmy indywidualną, preferencyjną ofertę – dodaje.
Przedstawiciele Szlaku Żeglarskiego i Mariny Pogoń odbyli w Warszawie m.in. długie spotkanie z szefostwem stoczni jachtowej Delphia Yachts – największego producenta jachtów żaglowych w Polsce. Jak udało nam się dowiedzieć jeszcze w tym sezonie obie strony uzgodniły wstępną koncepcję organizacji wspólnego wydarzenia na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim, które być okaże się początkiem owocnej współpracy. Wiele wskazuje na to, że na mapie specjalnie organizowanego rejsu znajdzie się również nasza marina.

Wśród licznie przybyłych na stoisko wodniaków z całej Polski nie brakowało głosów satysfakcji po zrealizowanych w ubiegłym sezonie rejsach na Zalewie Szczecińskim o tutejszych przystaniach zwiastuje tym samym rychły powrót żeglarzy na wody Pomorza Zachodniego. Co ciekawe tylko podczas czterech dni targów kilku właścicieli jachtów ze stolicy zadeklarowało już przeniesienie swoich łódek z mazurskich portów do basenu naszej przystani.

.

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
Tel.: (+48) 602 80 82 80

Datenschutzerklärung

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.