We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
21.1°C
2.68 m/s
(+48) 602 80 82 80
Aktualności 3. Juli 2014

Bakista Cup: świetna atmosfera i zmienna pogoda

W tym roku uczestnicy regat doświadczają zmiennej pogody. Żeglarze są do tego przyzwyczajeni, ale czy taka zmienna aura ma wpływ na ich rywalizację?

– Pogoda nareszcie się klaruje, wyszło słońce, w środę wiał wiatr o sile czterech stopni. Nasza regatowa motorówka miała z nim zresztą trochę kłopotu, ale dla żeglarzy to jest właśnie to, o co chodzi. Dziś zresztą spodziewaliśmy się burzy, widać ją było rano jak przemieszczała się od Darłowa w stronę Kołobrzegu. Z tego powodu odłożyliśmy o godzinę start, ale na wodzie było spokojnie.

Za to z lądu, podczas wyścigów i postoju w przystaniach, wyglądacie bardzo imponująco. Jakie wrażenia z dotychczasowego przebiegu zawodów? 

– Dziś wyścigi były widowiskowe, ich trasa wiodła wzdłuż plaż, było naprawdę dobre widowisko dla wypoczywających nad morzem. Cieszymy się, że dzięki temu możemy przybliżać żeglarstwo szerszemu gronu odbiorców. Licznie jesteśmy też odwiedzani w portach, gdzie żeglarze odpoczywają i przygotowują się do kolejnego dnia zmagań. Muszę przy tym podkreślić, ze wszędzie spotyka nas wspaniałe przyjęcie, gospodarze poszczególnych portów naprawdę dbają o żeglarzy i podejmują nas z wielką gościnnością.

Regaty są wymagające, to najdłuższe zmagania w naszym regionie. Prawdziwy test dla załóg i jachtów.

– Przez pięć dni rywalizacji najlepiej poczynają sobie załogi „Sharky’ego”, „Antidotum” oraz „Bryzy 33”, ale pochwalić trzeba wszystkich. To naprawdę regatowa czołówka Pomorza Zachodniego, więc poziom rywalizacji jest wysoki. Atmosfera w gronie uczestników także dopisuje, w czym duża zasługa Marcina Świerzewskiego i jego mobilnej kuchni. Gotuje doskonale i wszyscy z jego kunsztu kucharskiego korzystają.

Przed żeglarzami ostatnie dni rywalizacji. Czy wiatry będą im sprzyjać?

 

– Trudno powiedzieć, jaka pogoda czeka nas wciągu najbliższych dni, prognozy mówią w żeglarskim slangu o „zębach rekina”, czyli góra – dół, raz słońce, raz deszcz. Sytuacja jest dynamiczna i będziemy się do niej dostosowywać.

Regaty objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Są one współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Zakończenie regat w sobotę w basenie Północnym w Świnoujściu.

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
Tel.: (+48) 602 80 82 80

Datenschutzerklärung

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.