27 i 28 września pożegnamy lato Targiem Rybnym na Rynku Siennym w Szczecinie.
Program
27 września 2014
Godz. 10:00-18:00 – Muzeum Historii Szczecina – Możliwość darmowego zwiedzania
Godz. 12:00-18:00 – Scena na Rynku Siennym – Prezentacje partnerów wydarzenia w formie pokazów, degustacji, gier i zabaw przy muzyce DJ’skiej. Animacje dla dzieci
Godz. 13:00-18:00 – Ogródek restauracji Harnaś oraz Rynek Sienny – Targ Rybny (w przypadku dużego zainteresowania, sprzedaż może zostać zakończona wcześniej)
Godz. 18:00-20:00 – Scena na Rynku Siennym – Koncerty zespołów – laureatów przeglądu Młoda Nuta (D.e.k.o., January, State In Air, Kartman)
Godz. 20:00-22:00 – Scena na Rynku Siennym – Impreza z DJ’em pod gołym niebem
Godz. 22:00-5:00 – Klub Mały Amsterdam – Afterparty
28 września 2014
Godz. 10:00-16:00 – Muzeum Historii Szczecina – Możliwość darmowego zwiedzania
Godz. 12:00-17:00 – Scena na Rynku Siennym – Prezentacje partnerów wydarzenia w formie pokazów, degustacji, gier i zabaw przy muzyce DJ’skiej. Animacje dla dzieci
Godz. 13:00-18:00 – Ogródek restauracji Harnaś oraz Rynek Sienny – Targ Rybny (w przypadku dużego zainteresowania, sprzedaż może zostać zakończona wcześniej)
Godz. 17:00-19:00 – Scena na Rynku Siennym – Impreza z DJ’em pod gołym niebem
Godz. 19:00-20:00 – Scena na Rynku Siennym – Zapętlona projekcja archiwalnego filmu ze zbiorów MNS
W związku z zakończeniem postępowania na druk ulotek promujących Port Jachtowy „Marina Pogoń” na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim – sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” przedstawiamy protokół z wyboru wykonawcy.
Protokół z wyboru ofert
Żeglarski sezon 2014 to już wspomnienie. Teraz w biurach poszczególnych marin Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego trwają podsumowania minionych miesięcy i przygotowania do kolejnego sezonu. Nie inaczej jest przy ul. Przestrzennej 3 w Szczecinie.
Podczas gdy jachty już od kilku tygodni są na lądzie, władze mariny Pogoń wciąż intensywnie pracują nad tym, aby postój w szczecińskiej przystani był dla żeglarzy jak najbardziej komfortowy i przyjemny. Rok 2014 był szczególnie udany dla naszej przystani – kolejne inwestycje, szeroko zakrojona promocja, wiele imprez i wreszcie duża liczba zadowolonych żeglarzy, korzystająca z usług mariny. Jak zgodnie twierdzą szefowie przystani to dodatkowa mobilizacja do jeszcze lepszego przygotowania obiektu na 2015 roku. Tymczasem postanowiliśmy jeszcze raz, w skrócie tylko, przypomnieć kilka najważniejszych wydarzenia z życia mariny Pogoń w minionym sezonie.
Luty:
SEJK Pogoń było współorganizatorem Gali Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Horyzonty 2013. Specjalnymi nagrodami uhonorowano wszystkich, którzy w sposób szczególny promują i rozsławiają nasz region w żeglarskim świecie. Uroczysta finałowa gala odbyła się 10 lutego w wypełnionym po brzegi Teatrze Polskim w Szczecinie. – Działając wspólnie, ponad podziałami pokazaliśmy, że nasz region jest ważnym ośrodkiem żeglarskim w Polsce – mówił tuż po zakończeniu imprezy komandor SEJK Pogoń, Marek Czaja.
Marzec:
Sprzyjająca aura pozwoliła na sprawne przeprowadzenie i kontynuowanie zaplanowanych wcześniej inwestycji przy ulicy Przestrzennej 3. Wiosną tego roku marina wzbogaciła się o nowy dźwig do wodowania jachtów. Producent nowego sprzętu, niemiecka firma Vetter Krantechnik zamontowała przy basenie technicznym dźwig o nośności 16 ton, z którego w minionym roku skorzystało blisko dwustu właścicieli jachtów, nie tylko z naszej mariny.
Niemalże równolegle, w basenie jachtowym trwały remonty nabrzeża i montaż odpowiednich pali mocujących do kolejnych pomostów. Dzięki sprawnie przeprowadzonym pracom marina dwukrotnie zwiększyła swoja pojemność. Tym samym żeglarzom oddano do dyspozycji w sumie 300 miejsc postojowych.
W okresie zimowym zamontowano również system monitoringu, co znacznie podniosło bezpieczeństwo obiektu. Obecnie przystań jachtowa znajduje się pod bacznym okiem siedmiu kamer.
Kwiecień:
Przed zbliżającym się sezonem niezmiennie trwała intensywna promocja mariny Pogoń w Polsce i za zagranicą. Liczne prezentacje oraz imprezy targowe zwróciły uwagę szerokiego grona żeglarzy na rozwój wodniackiej infrastruktury w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. Między innymi dzięki takim działaniom Pogoń mogła po sezonie pochwalić się znacznym wzrostem rezydentów. W kwietniu, po serii innych wystaw w kraju i za granica, Marina Pogoń wraz z Zachodniopomorskim Szlakiem Żeglarskim zaprezentowała się na targach Wiatr i Woda na Stadionie Narodowym.
Maj:
Oficjalne podniesienie bandery i otwarcie sezonu na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim miało należytą oprawę! Na terenie Pogoni zebrali się najważniejsi przedstawiciele środowisk żeglarskich ze Szczecina i regionu. Stopy wody pod kilem w sezonie 2014 życzyli żeglarzom m.in. marszałek województwa Olgierd Geblewicz i prezes ZOZŻ Zbigniew Zalewski. Po oficjalnej części nie zabrakło oczywiście miejsca na żeglarską biesiadę.
Rozwijająca się marina Pogoń przykuła uwagę dziennikarzy. W maju po raz pierwszy w tym roku gościło tu liczne grono dziennikarzy z niemieckich mediów branżowych. Liczne artykuły w żeglarskich magazynach nie pozostawiły później wątpliwości niemieckim wodniakom – Marina Pogoń to miejsce, które warto odwiedzić!
Czerwiec:
Podczas gdy marina zapełniała się kolejnymi jachtami władze Pogoni nadal zabiegały w Niemczech o nowych klientów. Wizyty promocyjne w Ueckermunde i nawiązanie współpracy z kilkoma przystaniami po zachodniej stronie Polski to tylko niektóre z celnych posunięć gospodarzy szczecińskiej mariny.
Przy Przestrzennej 3 przyjazny żeglarski klimat ogarniał już całą marinę. Spotkania, długie dyskusje po kilku miesiącach przerwy i wreszcie kolejne rejsy na dobre rozkręciły żeglarski sezon tuż przed wakacjami.
Lipiec:
Latem w marinie Pogoń mieliśmy prestiżowe odwiedziny. Tym razem jednak nasz gość nie zacumował przy kei. Specjalne zaproszonym była ambasador Chorwacji pani Andrea Bekić, która w tym czasie wizytowała województwo zachodniopomorskie. – Rozwój żeglarskiej infrastruktury na Pomorzu Zachodnim jest doprawdy imponujący – mówiła ambasador kraju, który od lat jest turystyczną mekką Starego Kontynentu.
Pogoń drugi raz była również współorganizatorem II Regat po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim „Bakista Cup”. Bałtyckie regaty na trasie Świnoujscie-Darłowo-Świnoujście zdominował s/y Antidotum kpt. Marcina Mrówczyńskiego.
Wrzesień/październik:
Zanim nastanie czas pożegnań, czas jeszcze na tradycyjne Regaty Jesienne i Wyścig o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie. Impreza, która co roku gromadzi nie tylko szczecińskich żeglarzy także i tym razem stała na wysokim poziomie organizacyjnym. Sportowej rywalizacji na Dąbskim nie zabrakło, choć tym razem wiatr nie był sprzymierzeńcem żeglarzy. Była jednak tradycyjna atmosfera towarzysząca imprezie podsumowującej żeglarski sezon. Zanim jeszcze opuszczono biało-czerwoną banderę były wyróżnienia i nagrody towarzyszące podsumowaniu imprezy i całego sezonu. Cała uroczystość odbyła się w nowym namiocie, o który marina Pogoń wzbogaciła się kilka dni wcześniej. Tam też zorganizowano tradycyjną żeglarską biesiadę na zakończenie sezonu.
Październik/listopad
O tym, że przystań jachtowa przy ulicy Przestrzennej 3 jest doskonałym miejscem na organizowanie wydarzeń plenerowych mieli okazję przekonać się nie tylko żeglarze. To właśnie w Marinie Pogoń odbył się XXII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, na którym gościło blisko tysiąc osób. Było to tylko jedno z wydarzeń, które zostały zorganizowane na terenie szczecińskiej mariny co pokazuje, że przystanie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego stają się znakomitym miejscem na duże imprezy plenerowe.
Wspólna Pogoń – to idea, która została zapoczątkowana w październiku, w siedzibie Pogoni Szczecin SA. Tam doszło do roboczego spotkania władz szczecińskich klubów sportowych. Rozmawiano o możliwościach szeroko zakrojonej współpracy oraz wspólnego budowania silnej marki „Pogoń”. Żeglarską sekcję reprezentowało Stowarzyszenie Euro Jachtklub Pogoń. Efektem rozmów było powołanie grupy roboczej, która w najbliższym czasie wyznaczy wspólne cele i ustali harmonogram oraz zakres działań dla Wspólnej Pogoni.
Sezon 2014 Mariny Pogoń