Rozmowa z Panią Katarzyną Opiekulską, Dyrektor Zarządzającą firmy LSJ HR Group – rekrutacja i doradztwo personalne.
Co skłoniło Panią aby Pani Firma stała się fundatorem nagrody dla zwycięzcy w jednym z wyścigów regatowych.
Mieszkając w Szczecinie, trudno nie kochać żeglarstwa! Żagle są piękne. Poza tym w naszej firmie planujemy stworzyć dział rekrutacji na potrzeby branży morskiej. Umiejętności wielu żeglarzy znacznie przewyższają ich hobbystyczne pływanie. Są cenieni jako pracownicy także poza granicami Polski.
Czyli możemy spotkać się na regatach ?
Pływam jako pasażer, śledzę poczynania naszych żeglarzy, wioślarzy, bardzo im kibicuję. Mam wielu przyjaciół, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z żeglarstwem. W tym roku właściciel firmy – Ireneusz Sozański, postanowił spełnić swoje marzenie i chce zdobyć swój pierwszy patent.
A ja, no cóż marzę o rodzinnym rejsie, który sami zaplanujemy i odbędziemy.
Kto wie, może i mnie porwie ten bakcyl.
Czyli za rok, możemy spodziewać się, że w zmaganiach regatowych pod banderą LSJ wygra Pan Ireneusz?
Myślę, że przed nim sporo pracy i nauki, dlatego nie składałabym takich deklaracji. Jedno jest pewne, że może liczyć na pomoc w poznawaniu tajników żeglowania od bardziej doświadczonych żeglarzy z Mariny Pogoń. Poza tym uczestnictwo we wspólnych imprezach to także część żeglarskiej przygody.
Patrzy Pani na żeglarzy jak na potencjalnych pracowników u armatorów zewnętrznych?
Wielu żeglarzy posiada bardzo wysokie uprawnienia zawodowe, zdobyte w szkołach morskich i doświadczenie wynikające z pracy na morzu. Obecna sytuacja na rynku pracy jest skomplikowana. Uważam, że warto pomóc temu środowisku, chociażby naszym świeżym spojrzeniem na procesy rekrutacyjne.
Czy pośrednictwo jest kosztowne?
Kandydat zgłaszający się do nas nie ponosi żadnych opłat z tytułu rekrutacji. Koszty naszej obsługi znajdują się po stronie pracodawcy, poszukującego pracownika. A nasze stawki są rozsądne – nie różnią się od tych, które oferuje konkurencja, natomiast to co nas wyróżnia, to świetna znajomość rynku lokalnego, elastyczność i indywidualne podejście.
Czy według Pani żeglarstwo w Szczecinie rozwija się?
Oczywiście. Rozwija się nie tylko żeglarstwo ale też infrastruktura portowa. Widzę to podczas wielu imprez organizowanych przez poszczególne mariny jak i w dynamicznej rozbudowie mariny Pogoń. Portale marynistyczne coraz bardziej aktywnie uczestniczą w życiu Szczecina. Poza tym środowisko żeglarskie jest fantastyczne. Jestem przekonana, że tutaj żegluje się wspaniale.
PLAN 66. REGAT JESIENNYCH O Puchar Komandora SEJK “Pogoń”
20.09.2014 r. przewiduje się rozegranie jednego wyścigu start do wyścigu o godz. 11:00,
21.09.2014 r. przewiduje się również rozegranie jednego wyścigu , start o godz. 11:00.
* Wyścig o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie, start w sobotę, 04.10.2014, o godz. 10:00.
* Uroczystość rozdania nagród Regat Jesiennych i zakończenia sezonu żeglarskiego w SEJK Pogoń, w sobotę 4. 10. 2014 r. o godz. 16:00.
66. MIĘDZYNARODOWE REGATY JESIENNE
POD HONOROWYM PATRONATEM
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO OLGIERDA GEBLEWICZA
ORAZ
PREZYDENTA MIASTA SZCZECINA PIOTRA KRZYSTKA
66. Międzynarodowe Regaty Jesienne były współfinansowane z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, a także ze środków uzyskanych w otwartym konkursie ofert z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Szczecin