Podstawowe informacje o ochronie danych osobowych

Korzystając z usług Mariny Pogoń czasem przekazujesz nam swoje dane osobowe. Oto skrót najważniejszych informacji o zakresie i celu ich przetwarzania.

Administrator danych Stowarzyszenie Euro Jachtklub „POGOŃ”
z siedzibą w Szczecinie, ul. Przestrzennej 3, 70-800 Szczecin,
KRS 0000057562, NIP: 9550011516
Cele przetwarzania Realizacja umowy/realizacja usług zleconych
Podstawy prawne przetwarzania obowiązek prawny, umowa, Twoja zgoda i/lub nasz uzasadniony interes
Odbiorcy danych podmioty przetwarzające dane w imieniu SEJK POGOŃ
Prawa związane z przetwarzaniem danych
  • prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych
  • prawo dostępu do danych osobowych oraz prawo żądania ich sprostowania, ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania
  • inne prawa określone w informacji szczegółowej
Szczegółowe informacje http://marinapogon.pl/impressum/polityka-ochrony-danych-osobowych/
Portal może używać cookies – małych plików tekstowych przechowywanych na dysku twardym użytkownika. Cookies nie zawierają danych osobowych, a administracja portalu używa ich wyłącznie w celu prowadzenia statystyk jego popularności. W ustawieniach przeglądarki można w każdej chwili zablokować obsługę cookies
53° 24' 00" N, 14° 37' 20" E
8.2°C
4.47 m/s
(+48) 602 80 82 80
Aktualności 9. stycznia 2015

Wspólna Pogoń na rzecz silnej marki

W historycznej pierwszej siedzibie Pogoni Szczecin w budynku Czerwonego Ratusza, gdzie obecnie mieści się Business Center Club, odbyła się konferencja, na której podpisano deklarację oraz powołano grupę roboczą „Wspólna Pogoń”, mającą na celu pracę na rzecz budowania silnej marki Pogoń.

Deklaracja została podpisana z inicjatywy Pogoni Szczecin. W spotkaniu brali udział politycy, dziennikarze, ale przede wszystkim włodarze szczecińskich klubów: Jarosław Mroczek (Pogoń Szczecin), Beata Krawętkowska (Pogoń Baltica Szczecin), Krzysztof Bober (Pogoń 04), Paweł Biały (Pogoń Handball), Marek Czaja (SEJK Pogoń) i Krzysztof Król (King Wilki Morskie Szczecin). Wszyscy oni uroczyście złożyli podpis pod deklaracją. Podpisanie deklaracji poprzedzone było szeregiem wcześniejszych spotkań. Dzięki niej wszystkie wymienione wyżej kluby będą miały możliwość korzystania z nazwy i herbu Pogoni, ale na tym nie koniec. Prowadzone będą dalsze rozmowy i działania prowadzące ku Wspólnej Pogoni.

Kiedyś istniał wielosekcyjny klub, który był dumą Pomorza Zachodniego. Później m.in. przez to, że zmienił się ustrój ten klub przestał istnieć. Dzięki ludziom, którzy tu zasiadają każda sekcja powstawała na nowo, ale osobno. Jakiś czas temu pomyśleliśmy, że trzeba nawiązać do historii. Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie chcemy na razie tworzyć jednego podmiotu prawnego, chcemy zacząć od podstaw i od początku. Od wspólnej nazwy, herbu czy barw. Kwestia tworzenia jednego podmiotu to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Odbyliśmy kilka spotkań i doszliśmy do porozumienia. Chcemy budować markę Pogoni. To marka już dobrze znana i, mam nadzieję, dobrze kojarząca się w Polsce. Jest ona jednym z najsilniejszych symboli Szczecina. Do tej pory była kojarzona głównie z piłką nożną, ale teraz może być także z piłką siatkową, ręczną , koszykówką i futsalem. Chcemy zaprosić do współpracy media i polityków. Myślimy, że warto. Możemy promować miasto i województwo przez nasze kluby. Trudno powiedzieć  ile lat to zajmie. Chcemy nad tym spokojnie, wspólnie pracować. Razem będzie nam łatwiej – mówił prezes Pogoni Szczecin SA, Jarosław Mroczek.

Głos zabrał także obecny na spotkaniu Marszałek Województwa. – Cieszę się z tej inicjatywy, z tego połączenia. To duża szansa dla waszych środowisk i dla społeczności Szczecina – mówił Olgierd Geblewicz, a Przewodniczący Rady Miasta Artur Szałabawka dodał: – Każda konsolidacja wzmacnia miasto. Wspólna Pogoń może przyciągnąć młodzież i dzieci do sportu. To wasza rola, wręcz misja! W czasie spotkania zaprezentowany został także krótki film przedstawiający historię wielosekcyjnej Pogoni z załączonymi wspomnieniami byłych jej zawodników i zawodniczek.

Treść deklaracji:

Mając na uwadze ponad 65-letnią tradycję, historię i znaczenie dla naszego miasta marki Pogoń Szczecin w  kraju i zagranicą, reprezentanci następujących klubów:

  1. Pogoń Szczecin SA
  2. MKS Pogoń ’04 Szczecin
  3. KS Handball SSA Pogoń Szczecin
  4. SPR Pogoń Baltica Szczecin
  5. Stowarzyszenie Euro Jachtklub Pogoń
  6. King Wilki Morskie Szczecin SSA

Zgodnie i uroczyście deklarują, że od dnia podpisania niniejszego dokumentu podejmą działania, które prowadzić będą do jak największego rozwoju znaczenia marki Pogoń Szczecin oraz w przyszłości być może stworzą możliwość budowy silnego organizmu pod nazwą Pogoń Szczecin.

W tym celu powołują grupę roboczą, która zajmować się będzie opracowaniem zasad, harmonogramu i przygotowania tzw. road map dla realizacji założonych celów.

Sygnatariusze niniejszej deklaracji wspólnie oświadczają, że istotą porozumienia jest również praca na rzecz rozwoju sportu w Szczecinie, a także rozwoju Szczecina poprzez sport.

Jednocześnie Pogoń Szczecin S.A., będąca właścicielem praw do nazwy i symbolu Pogoni, podpisuje z każdym z wymienionych podmiotów bilateralną umowę dającą prawo posługiwania się nazwą Pogoń oraz herbem zgodnie z prawem.

Informacja prasowa

 

PORT JACHTOWY "Marina Pogoń"
Stowarzyszenie Euro Jachklub Pogoń – Impressum
ul. Przestrzenna 3, 70-800 Szczecin • sejk@fr.pl
tel.: (+48) 602 80 82 80

Polityka ochrony danych osobowych

DOTACJE NA INNOWACJE. INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ.
Projekt wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.